Ako si objednať

Ak Vás oslovil niektorý zo zájazdov a máte záujem si pobyt rezervovať je nutné ísť na našu web stránku (www.jadrantravel.sk) a vyhľadať si konkrétne ubytovacie zariadenie. Následne si vyberiete typ izby a dátum pobytu. Vypíšete všetky nutné údaje o zákaznikoch a objednávateľovi a kliknete na REZERVOVAŤ. Nezabudnite sa prosím, dôkladne oboznámiť so “Všeobecnými zmluvnými podmienkami účasti na zájazdoch cestovnej agentúri JADRAN travel.
Vaša rezervácia je u nás rezervovaná na 24 hodín. V prípade uskutočnenia rezervácie počas víkendu do pondelka do 16:00. Rezerváciu preveríme u nášho dodávateľa ihneď, najneskôr však do 24 hodín.
Po preverení rezervácie Vám na Vašu e-mailovú adresu pošleme Zmluvu o obstaraní zájazdu a platobné údaje.

Preddavok – 30% z ceny pobytu je potrebné uhradiť na naš účet do 24 hodín. Doplatok – 70% z ceny pobytu je splatný 30 dní pred nástupom na pobyt. Potvrdenie o úhradách nám prosím pošlite mailom (ak nie je dohodnuté inak). V prípade, že si pobyt kupujete menej ako 30 dní pred nástupom je nutné uhradiť 100% ceny pobytu pri rezervácii pobytu. Úhradu je možné vykonať priamým vkladom na účet alebo internet bankingom.

Po obdržaní Vašich platieb na náš účet Vám obratom pošleme potvrdenie o prijatí platby a potvrdenú Zmluvu o obstaraní zájazdu spolu s komplexným cestovným poistením.
Sedem dní pred nástupom na pobyt Vám pošleme cestovné informácie, pokyny k nástupu a voucher – poukaz na služby, ktorý predložíte pri ubytovaní.
Prosíme o dôsledné naštudovanie a kontrolu všetkých dokumentov.

Pred cestou si zo sebou nezabudnite zobrať:

  • Zmluvu o obstaraní zájazdu (súčasťou sú Všeobecné zmluvné podmienky JADRAN travel)
  • Komplexné cestovné poistenie
  • Voucher – poukaz na služby

Ceny

V hoteloch je cena kalkulovaná na dospelú osobu s polpenziou, v niektorých hoteloch s raňajkami, alebo so službami all inclusive podľa informácie uvedenej v popise na Vami určení počet nocí, resp. Vami určenú dĺžku pobytu. Ďalšie služby možno doobjednať formou príplatkov.

Ceny za ubytovanie v apartmánoch sú uvádzané formou nájmu celého apartmánu, t.j. ubytovanie za príslušný počet osôb na uvedenú dĺžku pobytu. Cenu za celý apartmán je potrebné uhradiť celú aj v prípade, že bude v apartmáne ubytovaný menší počet osôb, než je počet lôžok v apartmáne. Ak je možné v apartmáne doobjednať prístelku, táto sa platí len v prípade, ak je obsadená.

Pri apartmánovom ubytovaní v Chorvátsku je v cene apartmánu vždy aj spotreba vody, energií. Prípadné ďalšie služby k apartmánovému ubytovaniu možno doobjednať formou príplatkov podľa destinácie a druhu apartmánu tak, ako je uvedené v popise apartmánu.

V ubytovacích zariadeniach je pobyt možný s  nástupnými termínmi podľa konkrétnych požiadaviek. Táto požiadavka podlieha potvrdeniu ubytovacieho zariadenia a závisí od momentálnej disponibility ubytovacej kapacity. Dĺžka pobytu taktiež nie je pevne stanovená, riadime sa Vašimi požiadavkami.

Stravovanie

Polpenzia – najbežnejší spôsob stravovania v hoteloch zahŕňa raňajky a večere, počet polpenzií je rovnaký ako počet nocľahov. Vo väčšine hotelov sa poskytuje kompletný balík služieb ubytovanie s polpenziou. Niektoré hotely ponúkajú ubytovanie s raňajkami, večera je fakultatívna služba, ktorú si klient môže doobjednať.

Plná penzia – služba zahŕňajúca ubytovanie s raňajkami, obedmi a večerami.

Bufet – samoobslužný spôsob výberu stravy, nápoje sú servírované.

Švédsky stôl – samoobslužný spôsob s bohatým výberom stravy v neobmedzenom množstve, nápoje sú servírované.

All inclusive – zahŕňa stravovanie minimálne 3x denne formou bufetu alebo švédskych stolov s nápojmi v cene. V niektorých hoteloch sa poskytuje občerstvenie a nápoje aj mimo podávania hlavných jedál. Informácie sú uvedené pri jednotlivých hoteloch.

Stravovanie s obsluhou – hosť je v reštaurácii obslúžený obslužným personálom, má možnosť výberu z viacerých jedál.

Menu – pozostáva väčšinou z predjedla alebo polievky, hlavného jedla s prílohou a šalátom. Objednáva sa väčšinou deň vopred z niekoľkých možností, v ubytovacích zariadeniach nižších kategórií je menu jednotné.

Nápoje sú zahrnuté v cene služieb all inclusive. Niektoré hotely ponúkajú balík služieb, kde je polpenzia aj s nápojmi k večeri – informácia je uvedená pri cenníku príslušných ubytovacích zariadení.

V ostatných prípadoch nie sú nápoje k večeri, prípadne k obedu, zahrnuté v cene polpenzie, platia sa na mieste podľa konzumácie.

Stravovacie služby pri polpenzii začínajú večerou a končia raňajkami, pri plnej penzii alebo all inclusive službách môžu začínať obedom alebo večerou.

Ubytovanie

Ubytovanie (check in) je možné v deň príchodu spravidla po 14:00 hod. V deň odchodu (check out) je potrebné opustiť izbu resp. apartmán, štúdio do 10:00 hod.

Izby orientované na morskú stranu nemusia mať vždy výhľad na more , výhľad môže byť tienený stromami alebo inými budovami.

Pri ubytovaní v apartmáne resp. súkromnom dome je v kuchyni alebo kuchynskom kúte kuchynská linka, chladnička, sporák alebo dvojplatnička a základné kuchynské vybavenie – hrnce, taniere, poháre, šálky, príbory podľa veľkosti apartmánu, neposkytujú sa utierky, obrusy, čistiace prostriedky na umývanie riadu. Väčšina apartmánov má balkón alebo terasu. Pri apartmánoch alebo súkromných apartmánových domoch je možnosť parkovania osobného vozidla. Stravovanie je väčšinou individuálne, vo väčšine prípadov je však možné zabezpečiť stravovanie formou polpenzie alebo večere v reštaurácii v okolí.

Pobytová taxa

Pobytová taxa je miestna daň v Chorvátsku. Je to povinný poplatok za každú ubytovanú osobu podľa počtu nocí. Túto taxu neplatia deti do dovŕšenia 12 rokov. V niektorých zariadeniach, najmä apartmánových domoch, sa platí jednorazový registračný poplatok, prípadne ekologická taxa. Informácie o týchto poplatkoch sú uvedené pri každom ubytovacom zariadení.

Voucher (poukaz na služby)

Na základe voucheru Vám budú poskytnuté služby, ktoré ste si zakúpili v cestovnej agentúre, prekontrolujte si správnosť údajov uvedených na voucheri. Do vouchera nie je dovolené akýmkoľvek spôsobom zasahovať, pripisovať, alebo meniť údaje v ňom uvedené. V prípade zistenia nezrovnalostí vo voucheri sa obráťte na cestovnú agentúru, prípadne cestovnú kanceláriu. Všetky služby čerpané nad rámec služieb uvedených vo voucheri sa platia priamo na mieste.

Zmluva o obstaraní zájazdu a poistenie 

Skontrolujte si, či je zmluva riadne vyplnená, či obsahuje všetky predpísané údaje o cestujúcich osobách, o rozsahu služieb a cenách. Poistná zmluva má obsahovať termín poistenia. Dokumenty musia byť riadne  podpísané Vami aj zástupcom cestovnej kancelárie/agentúry. Dokumenty si zoberte so sebou.

Pri cestách automobilom nezabudnite okrem vodičského a technického preukazu na zelenú kartu, ktorú Vám vystaví Vaša poisťovňa, v ktorej máte uzatvorené povinné zmluvné poistenie.

Grilovanie

Ak je v ubytovacom zariadení záhradný gril, alebo máte vlastný – prenosný, vzhľadom na prísne obmedzenia a vysoké riziko požiarov v letnom období, doporučujeme jeho použitie len po dohode s domácimi.

Domáci miláčikovia

Psy, mačky a zvieratá z čeľade kún, ktorí cestujú v sprievode majiteľov cez Chorvátsku republiku alebo tu prechodne bývajú, musia byť pred vstupom do krajiny označené mikročipom alebo dobre čitateľným vytetovaným číslom. Kód musí byť zapísaný v medzinárodnom osvedčení v súlade s platnou legislatívou Chorvátskej republiky. Na území Chorvátskej republiky je zakázaný dovoz a prechodný pobyt pre nebezpečné psy z plemena teriérov typu bull a ich krížencov, ktoré nie sú zapísané v registri Medzinárodného kynologického zväzu.

Obmedzenia pre fajčiarov

Zákaz fajčenia sa okrem zdravotníckych  zariadení, úradov a pracovísk vzťahuje aj na reštaurácie a kaviarne. Fajčenie v reštauráciách a kaviarňach  je povolené len vo vymedzených a označených priestoroch určených pre fajčiarov a na vonkajších  terasách. Pokuta pre nedisciplinovaných fajčiarov je 1000 kún (140 Eur).

Nezabudnite na dôležité maličkosti

Opaľovací krém s vyšším UV faktorom, pokrývku hlavy, gumovú obuv do mora (hlavne pre deti) – pláže a vstup do mora sú štrkové alebo skalnaté, lieky ktoré pravidelne užívate, prípadne lieky tlmiace bolesť, vhodné aj pri úpaloch, očné kvapky, gély a masti pri alergických reakciách kože, lieky na zažívacie ťažkosti, repelentné prípravky pre prípad lokálneho výskytu hmyzu.

V stredomorských krajinách žijú temperamentní obyvatelia a turisti a dovolenkári si tiež radi užijú večernú a nočnú zábavu, preto treba počítať s tým, že rušný nočný život patrí k tradičnému koloritu prímorských letovísk, hlavne v najväčšej sezóne. Pokojnejšie prostredie nájdete na začiatku a na konci sezóny. Treba však brať do úvahy, že nie všetky zariadenia – športové, zábavné,  sú v tomto období v plnej prevádzke.